Kaip išmokau programuoti - logo

Sevilijos regione (Ispanija) surengtas seminaras „Super Code Girl“, skirtas nustatytiems lyčių skirtumams nacionaliniame IRT sektoriuje spręsti: konkrečiau, skatinti mergaičių susidomėjimą mokslu ir technologijomis apskritai, ypač programavimu.

Praktinis seminaras buvo surengtas įgyvendinant projektą „Kaip išmokau programuoti“, remiantis idėja, kad technologijos gali būti taikomos siekiant stiprinti pradinį ir vidurinį ugdymą Ispanijoje, tiek mokymo, tiek mokymosi srityje. Projektu taip pat skatinamas supratimas apie programavimą ir robotiką taikant holistinį požiūrį, t. y. skatinant naudoti kompiuterinį mąstymą. Tik 25 proc. mergaičių vidurinėse mokyklose teigia, kad jos domisi IRT srities karjera, todėl seminaruose buvo bandoma spręsti šį klausimą ir visiems užtikrinti vienodas galimybes naudotis technologijomis. 

Bendroji informacija ir tikslai 

Praktinius seminarus galima keisti ir juos galima atkartoti kitose srityse, regionuose ir auditorijoje. Po pirmosios tiesioginės sesijos, kuri vyko Sevilijoje, seminaro koncepcija ir metodika buvo paskelbti internete ir su jais gali visi susipažinti. Seminaruose buvo šalinamos dvi pagrindinės skaitmeninės spragos: pirma, technologinio raštingumo spraga (t. y. tų, kurie dar nėra susipažinę su pagrindinėmis kompiuterių programavimo koncepcijomis, tačiau turi įgyti skaitmeninių įgūdžių, kad galėtų užsitikrinti arba išlaikyti užimtumą), ir, antra, lyčių nelygybė IRT srityje. Praktiniuose seminaruose taip pat buvo išbandoma idėja, kad technologijos ir vaizdo žaidimai gali būti naudojami ir įkūnijamos vertybės, kurios, mūsų nuomone, šiandien yra labai svarbios mūsų visuomenei. 

Praktinis seminaras, kuriam vadovavo profesorė Sara Galisteo Mesa, pradėtas kaip vietos lygmens mokytojų iniciatyva įgyvendinant projektą „Kaip išmokau programuoti“, kuriame nustatyti 3 prioritetai.

  1. Gerinti žinias ir kritiškai analizuoti lyčių nelygybę mokslo ir technologijų srityje, įskaitant socialinius mechanizmus, dėl kurių ši nelygybė išlieka.
  2. Skatinti programavimą ir kompiuterinį mąstymą kaip pagrindinius šiandienos visuomenės gebėjimus, kovojant su skaitmenine lyčių nelygybe nuo ankstyvo amžiaus iki vėlesnio gyvenimo. 
  3. Kovoti su lyčių vaidmenimis ir spręsti vaizdo žaidimų srityje suvokiamus ir nustatytus išankstinius nusistatymus ir stereotipus.

Kodėl tai gera praktika? 

Praktinis seminaras buvo grindžiamas patikima projektų metodika, kuri padėjo sukurti mokymosi bendradarbiaujant veiklą. Galutinis surengto praktinio seminaro rezultatas buvo funkcinis vaizdo žaidimas, kurį sukūrė mokiniai, kurie tuo pačiu metu pagerino dizaino mąstymo įgūdžius. Seminarą labai teigiamai įvertino tiek dalyvaujantys mokiniai, tiek tėvai. Prieš seminarą atlikta apklausa parodė, kad dauguma suaugusiųjų arba nežinojo apie lyčių nelygybę skaitmeninėje srityje, arba nesuprato visų jos pasekmių. 

Seminaro metu buvo gilinamos bendros žinios lanksčia ir patrauklia forma. Seminare dalyvavę mokiniai taip pat pabrėžė praktinį požiūrį - imtis veiksmų ir kurti skaitmeninį turinį, o ne būti pasyviais jau sukurtų sprendimų vartotojais.

About this practice

Target audience
Digital skills in education.
Digital technology / specialisation
Software
Mobile Application Development
Digital skill level
Basic
Geographic scope
Ispanija
Industry - field of education and training
Information and Communication Technologies (ICTs) not further defined
Type of initiative
Local initiative
Type of funding
Public-Private
Date
-