Kibernetinio saugumo testas (Austrija)

2022-06-20
Cyber SEC Quiz-Team receiving the eAward 2021

Kibernetinio saugumo testas yra nemokama mokymosi priemonė, suteikianti žmonėms galimybę žaismingai ir interaktyviai mokytis, kaip apsisaugoti nuo sukčiavimo ar išpuolių internete. Testas parengtas ir kaip kompiuterio taikomoji programa, ir kaip  „Android“ bei „iOS“ mobilioji programėlė, todėl bet kuriuo metu gali būti rodomas bet kurioje vietoje.

Testo temos apima technines grėsmes, pavyzdžiui, įvairių formų kenksmingą programinę įrangą ir išpirkos programinę įrangą, taip pat atnaujinimus ir rekomenduojamus atsarginio kopijavimo sprendimus (taip pat skirtus mobiliesiems įrenginiams). Aptariama ir apsauga nuo sukčiavimo (duomenų vagystės, prenumeratos spąstų, suklastotų internetinių parduotuvių, apsimetimo vadovais ir t. t.), pristatomi įvairūs duomenų apsaugos sprendimai, įskaitant praktinius aspektus, kaip nustatyti gerus slaptažodžius, kaip formuoti reputaciją internete ir kaip parengti tinkamas privatumo nuostatas. Specialus testo modulis taip pat skirtas patyčioms kibernetinėje erdvėje ir neapykantą kurstančioms kalboms internete. Be to, pateikiama pagrindinė informacija apie autorių teises ir kūrybinius įpročius.
 
Specialūs testo moduliai skirti konkrečioms situacijoms, pavyzdžiui, nuotoliniam darbui iš namų (ši tema apima pagrindines sąlygas, duomenų saugojimą ir duomenų šifravimą, taip pat saugų WLAN ryšį ir tinkamas vidaus ryšių formas), interneto saugumą vaikams (įskaitant technines vaikų apsaugos formas, kompiuterinius žaidimus ir priklausomybės internete problemą) ir pirkimą internetu (įskaitant mokėjimo būdus, vaistų pirkimą internetu ir reklamų valdymą).

Testas skirtas piliečiams, kurie domisi saugumo internete tematika ir visiems, kurie nori tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Be mokymosi turinio, vartotojai turi galimybę išbandyti tai, ko išmoko, ir konkuruoti su kitais testo vartotojais. Testo klausimai grindžiami Austrijos skaitmeninės kompetencijos programa – DigComp 2.2 AT.

Žemutinės Austrijos darbo rūmams suteikus finansinę paramą, neseniai buvo įtrauktas turinys „Išmanusis telefonas“, „Vaikų internete saugumo užtikrinimas“, „Pirkimas internetu“, „Autorių teisės“ ir „Namų biuras".

Iki 2022 m. kovo mėn. programėlė jau turėjo daugiau kaip 6 000 registruotų vartotojų. Siekiant plačiau naudoti programėlę, ji buvo pateikta su „Lernapp“ kokybės ženklu. 2022 m. vasario mėn. Saugesnio interneto dienos metu buvo vykdoma įvairi sklaidos veikla per spaudą, radiją ir televiziją.

Testo naudojimo būdai

Pirmuoju etapu pateikiamas kibernetinio saugumo testo mokymosi turinys. Žinios perduodamos įvade ir pristatant konkrečius scenarijus.

Įgytos žinios vėliau gali būti panaudotos atsakant į testo klausimus. Šiuo tikslu užduodama dešimt klausimų, kurie atsitiktinai atrenkami iš įvairių klausimų grupės. Neteisingai atsakius, galima pakartoti tris kartus.

Pasinaudojus mokymosi turiniu ir atsakius į praktinius klausimus, naujos žinios įgyjamos žaismingai. Testą galima naudoti kaip viktoriną žaidžiant prieš kitus vartotojus.

Licencija

Kibernetinio saugumo testo turinys viešai skelbiamas pagal licenciją „CC BY-NC 3.0 AT“. Daugiau informacijos galima rasti „ovos media GmbH“ interneto svetainėje.

Apdovanojimai

2021 m. spalio mėn. kibernetinio saugumo testui buvo suteiktas e. apdovanojimas kategorijoje „Švietimas ir žmogiškųjų išteklių vystymas“.

Be to, Vokietijoje žinių vertinimo priemonė „fit4internet“, kuri taip pat apima kibernetinio saugumo testą, apdovanota prestižiniu 2020 m. žmogiškųjų išteklių valdymo prizu.

© „eAward2021“

 

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninė technologija, specializacija
Kibernetinė sauga
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Austrija
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė
Finansavimo rūšis
Viešasis privatusis
Data
-