Europos Sąjungos programa „Erasmus+“ yra finansavimo schema, kuria remiama veikla, praktiniai seminarai ir dalijimasis žiniomis švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto srityse. Programą valdo nacionalinės agentūros (nacionaliniu lygmeniu) ir EACEA Europos lygmeniu. Europos Komisija yra atsakinga už politiką, kuria grindžiama programa, taip pat stebi ir koordinuoja sėkmingą programos įgyvendinimą. Apskaičiuotas 2021–2027 m. programos biudžetas yra 26,2 mlrd. EUR, t. y. beveik dvigubai didesnis už anksčiau jai skirtą finansavimą.
2021–2027 m. programoje daug dėmesio skiriama socialinei įtraukčiai, žaliajai ir skaitmeninei pertvarkai ir jaunimo dalyvavimui demokratiniame gyvenime skatinti. Ja remiami Europos švietimo erdvėje, Skaitmeninio švietimo veiksmų plane ir Europos įgūdžių darbotvarkėje nustatyti prioritetai ir veikla.
Programa taip pat veikia kartu su Europos socialinių teisių ramsčiu, ja įgyvendinama 2019–2027 m. ES jaunimo strategija ir plėtojamas europinis sporto aspektas.
Programos „Erasmus+“ duomenų bazė suteikia daug finansavimo galimybių, įskaitant dotacijas ir mokymą daugelyje sričių. Taip pat galima naudotis švietimo sektoriaus ištekliais ir veikla, ypač skaitmeniniu švietimu, sportu, jaunimu ir mokymu. Programoje numatytos įvairios judumo ir įgūdžių ugdymo galimybės:
- suteikti asmenims galimybę tam tikrą laiką praleisti užsienyje kaip savanoriams arba darbuotojams ir toliau tobulinti užsienio kalbų įgūdžius;
- suteikti galimybę įmonėms, MVĮ ir organizacijoms užmegzti partnerystes akademiniame ir profesiniame kontekste
- skatinti rengti mokymus ir išteklius, skirtus suaugusiųjų mokymuisi ir Europos sporto renginiams, įtraukiant bendradarbiavimo aspektą;
- teikti paramą ir tikslines ekspertines žinias, susijusias su mokymu, moksliniais tyrimais ir politikos praktika mokymo, mokymosi ir aukštojo mokslo srityse įvairiomis Europos temomis;
- bendradarbiavimo ir judumo galimybės profesinio rengimo ir mokymo srityje, taip pat jaunimo ir sporto srityje;
- skatinti nuolatinį mokyklinio ugdymo (įskaitant ikimokyklinį ugdymą ir priežiūrą) plėtojimą.
Pagal programą „Erasmus+“ taip pat remiamas mokymas, moksliniai tyrimai, tinklaveika ir politiniai debatai įvairiomis ES temomis, taip pat teikiama lyginamoji nacionalinių sistemų ir politikos analizė, skirta ikimokykliniam ir suaugusiųjų švietimui.