ES institucinės iniciatyvos piktograma

Europos kibernetinio saugumo mėnuo (ECSM) yra metinė Europos Sąjungos akcija, kurią koordinuoja ENISA (Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūra) kartu su Europos Komisija. ECSM tikslas – skatinti Europos piliečius ir organizacijas suprasti kibernetinį saugumą, teikiant naujausią informaciją apie saugumo internete pokyčius, didinant informuotumą ir dalijantis gerąja patirtimi. ECSM metinėje kampanijoje dalyvauja įvairūs suinteresuotieji subjektai, tyrėjai, bendrovės, organizacijos, viešojo ir privačiojo sektorių atstovai visoje Europoje, siekiant supaprastinti veiksmus kibernetinio saugumo srityje ir skatinti tolesnį bendradarbiavimą visais lygmenimis.

Metinė ESCM akcija

Nuo kampanijos pradžios 2012 m. Europos kibernetinio saugumo mėnuo įvairiomis formomis (konferencijomis, praktiniais seminarais, mokymais, internetiniais seminarais, pristatymais ir kt.) surengė šimtus renginių, kuriais siekiama skatinti saugumą internete ir skaitmeninį saugumą visiems. Akcijos renginiai vyksta kasmet spalį, daugiausia dėmesio skiriant pagrindinėms kibernetinio saugumo temoms, pavyzdžiui, interneto rizikai ir grėsmėms įmonėms, skaitmeniniams įgūdžiams interneto saugos srityje arba duomenų ir informacijos saugumui. Veiklos rezultatai pateikiami paieškos išteklių duomenų bazėje, kurioje galima filtruoti per kampaniją sukurtus išteklius pagal kalbą, šalį, pristatymo formą ar tipą.

2021 m. Europos kibernetinio saugumo mėnuo 

2021 m. ECSM vyko spalio mėn. pagal dvi pagrindines temas: „Užtikrinti kibernetinį saugumą nuo namų“ ir „Pirmosios pagalbos gairės, kaip elgtis kibernetinio išpuolio atveju“. Veikla siekiama didinti informuotumą apie kibernetines grėsmes ir kibernetinio saugumo metodus, visų pirma nuotolinio mokymosi ir nuotolinio darbo dėl COVID-19 pandemijos kontekste, ir didinti pasitikėjimą patikimomis internetinėmis paslaugomis.

Iniciatyvos detalės

Skaitmeninė technologija, specializacija
Kibernetinė sauga
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Programinės įrangos ir programų kūrimas ir analizė