„Skaitmeninė mokykla Wielkopolsk@ 2020“ yra Didžiosios Lenkijos vaivadijos savivaldos projektas, kurį pagal 2014–2020 m. Didžiosios Lenkijos vaivadijos veiksmų programą įgyvendina Lenkijos mokytojų mokymo centras Poznanėje.
Projektas skirtas visų rūšių mokykloms ir jo tikslas – įtraukti 600 Didžiosios Lenkijos mokyklų. Jo trukmė – 5 metai, per šį laikotarpį bus vykdomi 6 skirtingi švietimo paprojekčiai, įskaitant 3 pradinių mokyklų projektus: Didžiosios Lenkijos skaitmeninė vaikų enciklopedija (CDEW), Skaitmeninis Vartos upės baseino žemėlapis (CMDW), studentų informacinių technologijų laboratorijos, Pažangaus švietimo akademija (AKW), akademinės klasės (KLA), Dalykinė lyga (LP).
Tikslai ir uždaviniai
Pagrindinis projekto tikslas – iki 2023 m. pagerinti švietimo kokybę visais bendrojo ugdymo lygmenimis 700 mokyklų (SP, SPP) Didžiosios Lenkijos vaivadijoje, ugdant 5,040 mokytojų ir 13.280 mokinių skaitmeninius gebėjimus įgyvendinant užklasinę veiklą taikant projektinį metodą bei ikimokyklinio ugdymo naudojant informacines ir ryšių technologijas metodą.
Pagal projektą vykdomos užduotys
Visos projekte numatytos užduotys yra tarpusavyje susijusios ir padeda siekti pagrindinio tikslo. Mokytojai dalyvauja mokymuose ir gerina savo skaitmeninius gebėjimus, susijusius su mokinių užklasine veikla, įgyja įgūdžių, padedančių jiems dirbti su IRT sprendimais ir mokykloms skirtas IT priemones.
Mokytojų rengimo tema yra glaudžiai susijusi su užklasinės veiklos metu mokiniams teikiamu mokymosi turiniu ir yra susijusi su švietimo teminiais ypatumais. Praktinė veikla mokytojų rengimo metu – darbas su IT įranga, skirta kiekvienam švietimo paprojekčiui, kurį mokiniai vykdo užklasinės veiklos metu.
Kodėl tai yra geroji patirtis?
Iniciatyva apima įvairias regiono mokyklas, kurios gauna įvairią naudą, kad galėtų dalyvauti programoje, susijusioje su:
IT infrastruktūros prieinamumo ir prieinamumo užtikrinimas
- Belaidžio tinklo sukūrimas 600 rajonų ir savivaldybių savivaldos mokyklų pastatų, kad visa mokyklos bendruomenė galėtų naudotis internetu, ir šio tinklo palaikymas visą projekto įgyvendinimo laikotarpį.
- 600 mokyklų klasių aprūpinimas skaitmeninėmis mokymo priemonėmis, pvz., nešiojamaisiais kompiuteriais, planšetiniais kompiuteriais; parama pamokoms, kuriose naudojamos IRT.
- Skaitmeninių programų, leidžiančių tęsti pamokas ir popamokinę veiklą mokyklose pasibaigus projektui, sukūrimas.
- Galimybė naudotis vaizdo konferencijų sistemomis nuotolinio mokymo ir konferencijų metu mokiniams ir mokytojams.
- Interneto svetainė, kurioje būtų galima skelbti mokomąjį turinį ir kuriame jį galėtų skelbti atskiros mokyklos.
- Interaktyvus mokytojų rengimo centrų, centrų ir pedagoginių bibliotekų, kurių steigėja yra Didžiosios Lenkijos vaivadija, įtraukimas į regioninę telekomunikacijų infrastruktūrą, sudarant sąlygas keistis informacija, mokytojams atsisiųsti švietimo išteklius, rengti telekonferencijas ir interaktyvias paskaitas.
Parama su turiniu susijusiai veiklai
- Mokytojų, dalyvaujančių mokinių projektuose ir IT diegimo specialistų darbo užmokestis mokykloje.
- Vaikams ir jaunimui skirtų švietimo projektų įgyvendinimas, t. y. užklasinė veikla, kurią sudaro aktyvus darbas su mokiniais, projekto darbas, išankstinis darbas, eksperimentų ir įvairių formų kompiuterinis ir internetinis darbas
- Raštinės reikmenų teikimas studentų grupėms.
- Studijų kelionių projekto komandoje dalyvaujančių studentų išlaidų kompensavimas.
Susipažinkite su programa „Skaitmeninė mokykla Wielkopolsk@ 2020“ „YouTube“ vaizdo siužete.