Pastaraisiais metais skaitmeniniai įgūdžiai tampa vis aktualesni didelėms įmonėms ir MVĮ, IRT specialistams ir būsimiems specialistams. Be to, esama didžiulio atotrūkio tarp įgūdžių, kurių vis labiau reikia darbdaviams, ir įgūdžių, kuriuos turi pasiūlyti Europos darbo jėga. Nė viename kitame sektoriuje šis skirtumas nėra toks akivaizdus kaip programinės įrangos kūrimo srityje.
Europos programinės įrangos įgūdžių sąjunga (ESSA) – tai programos „Erasmus+“ sektorių įgūdžių sąjungos projektas (2020–2024 m.), kuriuo siekiama skatinti augimą ir žmogiškuosius pajėgumus programinės įrangos paslaugų sektoriuje. ESSA tikslas – įgalinti žmones įgyti naujų įgūdžių, toliau kelti kvalifikaciją ir persikvalifikuoti į labai paklausius profesionalius programinės įrangos vaidmenis. Tokiu būdu ESSA taip pat remia Europos skaitmeninio dešimtmečio tikslą – iki 2030 m. ES įdarbinti 20 mln. IRT specialistų. Šiuo tikslu partnerystė rengia profesinio rengimo ir mokymo programas, mokymo programas ir medžiagą švietimo ir mokymo paslaugų teikėjams ir organizacijoms, kurios ieško kvalifikuotų programinės įrangos specialistų.
Europos e. kompetencijos sistema (e-CF) – plačiai pripažintas IT specialistams skirtas standartas – naudojama kaip bendras atskaitos taškas siekiant nustatyti programinės įrangos specialistams aktualiausius e. gebėjimus (pvz., problemų valdymą, taikomųjų programų kūrimą), tinkamiausius programinės įrangos vaidmens profilius (pvz., kūrėjai, DevsOp ekspertai) ir susieti juos su Europos kvalifikacijų sandara (EKS) ir kitais. Prisidėdama prie savo pagrindinės misijos, ESSA parengė programinės įrangos įgūdžių strategijos projektą, kuriame, remiantis išsamia sektoriaus analize, tiesiogiai atsižvelgiama į įgūdžių pasiūlos ir rinkos reikalavimų neatitikimus.
Projekte dalyvauja visos Europos programinės įrangos pramonės ir skaitmeninės politikos partnerių ir ekspertų konsorciumas. Visą dalyvaujančių suinteresuotųjų subjektų sąrašą rasite oficialiame projekto tinklalapyje.