PISA yra EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija) Tarptautinė moksleivių vertinimo programa. PISA tikslas – įvertinti penkiolikmečių gebėjimą naudotis skaitymo, matematikos ir gamtos mokslų žiniomis bei įgūdžius, kuriais galėtų spręsti problemas realiame gyvenime. 

PISA, kurią kartu parengė EBPO šalys narės įsteigusios EBPO Švietimo direktoratą, analizuoja, kokiu mastu moksleiviai, bebaigiantys privalomojo švietimo etapą, sėkmingai įgijo tam tikrų žinių ir įgūdžių, kurie yra būtini, kad asmenys galėtų visapusiškai dalyvauti šiandienos žinių visuomenėje. PISA yra svarbi EBPO Švietimo direktorato, kuris renka duomenis ir teikia lyginamuosius EBPO narių ir šalių partnerių švietimo sistemų rodiklius, darbo dalis.

Šia programa siekiama pateikti palyginamus duomenis, kad šalys galėtų tobulinti savo švietimo politiką ir rezultatus, kartu vertindamos problemų sprendimą ir pažinimą. PISA buvo sukurta siekiant nustatyti informaciją, kurią teikia nacionalinė švietimo sistemos veiklos rezultatų stebėsena platesniame kontekste, reguliariai atliekant vertinimus pagal bendrą, tarptautiniu mastu sutartą sistemą. Iš tiesų, tiriant studentų mokymosi ir kitų veiksnių ryšius, metrika gali suteikti įžvalgų apie rezultatų skirtumų šaltinius šalyse ir tarp jų.

PISA remia, valdo ir koordinuoja EBPO, o finansuoja dalyvaujančios šalys.

Iniciatyvos detalės

Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Pagrindinės programos ir kvalifikacijos
Švietimas (plačiosios programos)