Vasario 9 d. Latvijos informacinių ir ryšių technologijų asociacija (LIKTA) seminare dalijosi skaitmeninių įgūdžių žiniomis su Latvijos regioniniais skaitmeniniais centrais. Seminare taip pat dalyvavo Aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerijos bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.
Seminaro metu LIKTA pasidalijo savo patirtimi ir informacija apie įvairią skaitmeninių įgūdžių ugdymo veiklą ir iniciatyvas:
Iniciatyva „Išmanioji Latvija“ (Gudrā Latvija)
Išmanioji Latvija – 2019 m. LIKTA, bendradarbiaudama su kampanijos partneriais, pradėta iniciatyva, kuria siekiama skatinti Latvijos ir kaimyninių šalių mažųjų ir vidutinių įmonių (MVĮ) skaitmeninius įgūdžius ir supratimą apie skaitmenines technologijas. Iniciatyvos tikslas – padėti Latvijos įmonėms vykdyti skaitmeninę transformaciją teikiant lengvai suprantamas konsultacijas ir sprendimus.
Skaitmeninio brandumo testas buvo parengtas iniciatyvos „Išmanioji Latvija“ 1 etape. Verslininkai gali pasinaudoti šiuo testu, kad išsamiai įvertintų savo įmonės skaitmeninės brandos lygį, taip pat pramonės ir regiono konkurentų skaitmeninės brandos lygį. Testas apima atsakymus į klausimus apie bendrovės vidaus ir išorės procesus. Užbaigus projektą, kiekvienas respondentas gauna rekomendacijas dėl IT sprendimų, kurie gali padėti savo įmonei veiksmingiau dirbti.
Latvijos skaitmeninių įgūdžių partnerystės platforma
Latvijos skaitmeninių įgūdžių partnerystė – tai iniciatyva, pagal kurią viešojo sektoriaus, informacinių ir ryšių technologijų (IRT) pramonės atstovai ir nevyriausybinės organizacijos susitarė bendradarbiauti skatinant e. įgūdžių ugdymą Latvijoje. Šia partneryste siekiama remti tvarų ekonomikos augimą, piliečių asmeninį tobulėjimą ir aktyvios pilietinės visuomenės kūrimą Latvijoje.
Nuo 2022 m. sausio mėn. Latvijos skaitmeninių įgūdžių partnerystės platforma paskelbta viešai. Platforma veikia kaip centralizuotas skaitmeninių įgūdžių išteklių centras, kurį kuria partneriai, pavyzdžiui, skaitmeninio mokymo centrai, IRT pramonės įmonės ir Latvijos valstybės ir vietos valdžios organizacijos. Joje taip pat pateikiama informacija apie dabartinius pokyčius Latvijoje ir Europoje, susijusius su skaitmeniniais įgūdžiais. Platforma reguliariai atnaujinama nauju turiniu ir keičiamasi integruotu turiniu su Europos skaitmeninių įgūdžių ir darbo vietų platforma.
Mokymo programą „Women4IT“ Latvijoje įgyvendino LIKTA, bendradarbiaudama su Valstybine užimtumo agentūra (NVA), siekdama paskatinti nedirbančias, nesimokančias ir mokymuose nedalyvaujančias jaunas moteris (NEET) dalyvauti mokymuose ir siekti karjeros skaitmeninėje srityje. Programa siekiama skatinti konkurencingumą ir užimtumą Latvijoje įtraukiant jaunas moteris į IRT sektorių ir darbo vietas skaitmeniniame sektoriuje.
Projekto „Women4IT“ tikslas – ugdyti skaitmeninius įgūdžius jaunoms moterims, kurioms kyla pavojus būti išstumtoms iš darbo rinkos, siekiant pagerinti jų įsidarbinimo galimybes ir sumažinti skaitmeninių įgūdžių trūkumo poveikį Europos darbo rinkai.
Projekto interneto svetainėje yra daugiau kaip 300 atvirųjų švietimo išteklių anglų ir kitomis Europos kalbomis ir jie reguliariai atnaujinami. Atvirieji švietimo ištekliai gali būti filtruojami pagal:
- Kalbos
- Pareigybės aprašymas
- Ištekliaus rūšis
- „DigComp“ kompetencija
Veikla Latvijoje įgyvendinta pagal tarptautinės partnerystės projektą „Women4IT“ – „YOUNG-ICT WOMEN: Novatoriški sprendimai siekiant į skaitmeninę darbotvarkę įtraukti daugiau pažeidžiamų mergaičių ir jaunų moterų“ (Nr. 2017–1 094), kurį finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija per EEE ir Norvegijos dotacijų jaunimo užimtumui fondą. Projekto tikslas – į skaitmeninę darbotvarkę įtraukti daugiau pažeidžiamų mergaičių ir jaunų moterų ES.
2023 m. skaitmeninė savaitė Latvijoje
Europos skaitmeninė savaitė organizuojama bendradarbiaujant su Latvijos skaitmeninių įgūdžių partnerystės partneriais ir vyks šių metų balandžio 24–28 d. Latvijos skaitmeninė savaitė Latvijoje bus surengta 14-ą kartą.
Šių metų skaitmeninės savaitės teminės dienos:
- balandžio 24 d. – Skaitmeninės savaitės atidarymo diena;
- balandžio 25 d. – skaitmeninės priemonės ir įgūdžiai verslininkams;
- balandžio 26 d. – Skaitmeninio saugumo diena;
- balandžio 27 d. – skaitmeniniai įgūdžiai švietimo srityje;
- balandžio 28 d. – žiniasklaidos įgūdžiai ir skaitmeniniai ištekliai.
Partneriai turi galimybę dalyvauti planuojant ir įgyvendinant 2023 m. skaitmeninės savaitės renginius.
Seminaro dalyviams buvo pristatytos įvairios priemonės ir galimybės, kuriomis galima pasinaudoti planuojant skaitmeninimo procesus. Diskusijose aktyviai dalyvavo Zemgalės regiono kompetencijos plėtros centro, Ventspilio skaitmeninio centro, Kuldīgos skaitmeninių inovacijų centro, Cēsis Digital Centre, Latvijos skaitmeninio akceleratoriaus/EDIC Latvijos, skaitmeninių inovacijų parko, Liepajos savivaldybės švietimo departamento atstovai ir kiti suinteresuotieji asmenys.
#GudraLatvija #eprasmes23 #ADWeeks2023 #EuropeanYearOfSkills