Projektas "Meet and Code"

2023-03-06

Projektas "Meet and Code" siekia supažindinti 8-24 metų amžiaus vaikus ir jaunuolius su technologijomis ir programavimu renginių metu. Šių renginių tikslas - parodyti jauniems žmonėms, koks smagus gali būti programavimas ir kaip jis gali padėti ir skatinti naujoves gyvenime. Dalyviai sužino apie technologijas ir kaip jos veikia kasdienį gyvenimą. Šiais renginiais taip pat siekiama padėti dalyviams susipažinti su technologijomis, temomis ir įgūdžiais, reikalingais ateities skaitmeninei ekonomikai.

Projektas "Meet and Code" populiarina su mokslu ir technologijomis susijusius renginius ir yra suderintas su ES programavimo savaitės programa. Renginius organizuoja įvairios organizacijos ir specialistai, pavyzdžiui, mokyklos, IT specialistai, įmonės ar kompiuterininkų klubai. Jos gali pasinaudoti "Meet and Code" teikiama parama - ištekliais arba finansavimu, o vienam renginiui skiriama ne daugiau kaip 500 EUR. Renginiai gali būti įvairių formų, pavyzdžiui, hakatonai, kodavimo seminarai, paskaitos, filmų renginiai, varžybos, kodavimo vakarai, robotikos pamokos. "Meet and Code" įkvėpimo biblioteka teikia išteklius, padedančius rengti renginius.

Kodėl tai yra geroji patirtis?

Projektas "Meet and Code" aktyviai vykdomas jau kelerius metus, o jo renginių ir juose dalyvaujančių dalyvių skaičius nuolat auga. Vien 2022 m. "Meet and Code" sulaukė 33 792 dalyvių, 1685 paraiškų ir 1056 finansuotų renginių. Dauguma šių renginių dalyvių buvo 8-16 metų amžiaus. Be to, 2022 m. "Meet and Code" renginiuose visoje Europoje dalyvavo daugiau kaip 3600 ukrainiečių kilmės pabėgėlių. 2022 m. renginiai vyko 21 Europos šalyje, o renginiai vyko tiek dideliuose, tiek mažuose miestuose. Be to, 68 proc. finansavimą gavusių "Meet and Code" dalyvių teigė, kad jų renginiai buvo įgyvendinti tik gavus finansavimą.

Įvairiais metais "Meet and Code" buvo ne tik švietimo ar įgūdžių ugdymo iniciatyva. Veikiau tai buvo būdas įvairioms suinteresuotosioms šalims ištirti, kaip jos gali prisidėti prie Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų (DVT) įgyvendinimo ir visuomenės gerinimo. Ši iniciatyva prisideda prie 5-ojo ir 17-ojo DVT įgyvendinimo, kartu remdama ir kitus DVT bei užtikrindama, kad dvigubą perėjimą prie naujojo pasaulio palaikytų darbuotojai, turintys tvirtus skaitmeninius įgūdžius.

Projektas "Meet and Code" tapo 2018 m. Europos skaitmeninių įgūdžių apdovanojimų finalininku kategorijoje "Skaitmeniniai įgūdžiai švietime".

Informacija apie dokumentą ir kodą

Programą "Meet and Code" įkūrė SAP, „ Haus des Stiftens gGmbH “, „TechSoup Europe“ tinklo partneriai iš atitinkamų šalių. Kiekviena organizacija yra atsakinga už tam tikrą "Meet and Code" elementą: "SAP" teikia finansinę paramą ir išteklius ne pelno siekiančioms organizacijoms, "Haus des Stiftens gGmbH" vykdo bendrą iniciatyvos valdymą ir vadovauja projektų atrankai Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, o "TechSoup Europe" koordinuoja finansavimą ir veiklą, kurią vykdo atsakingi "TechSoup Europe" tinklo šalių partneriai.

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Austrija
Bulgarija
Kroatija
Čekija
Prancūzija
Vokietija
Vengrija
Airija
Italija
Lenkija
Rumunija
Slovakija
Slovėnija
Ispanija
Bosnija ir Hercegovnija
Serbija
Šveicarija
Ukraina
Jungtinė Karalystė
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos neklasifikuojami kitur
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė
Finansavimo rūšis
Private
Organizacija